ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya İlkokulu “81 İL BİR HİKAYE” isimli e-twinnig projesini sundu.

Sakarya İlkokulu “81 İL BİR HİKAYE” isimli e-twinnig projesini sundu.

“81 İL BİR HİKAYE” isimli e-twinnig projesi kapsamında Çanakkale’nin tarihi, kültürel ve sosyal özelliklerini hikayeleştireren Sakarya İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri, okul müdürü Ayhan Demirtaş, müdür yardımcısı Fatma Oğul Tarhan ve sınıf öğretmeni Hamiyet Öztürk ile beraber İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i ziyaret ederek hazırladıkları hikayeyi sundular.

Ailesiyle birlikte bir çocuğun Konya´dan başlayarak 81 ili gezmesi ve gezdiği yerlerin tarihi, kültürel ve sosyal özelliklerini hikayeleştirerek aktarması konu alınmaktadır. Konya´dan başlayıp yarım bırakılan bu hikayenin gezilen bütün illerde tamamlanarak en son şehirde tek bir hikaye haline getirilecektir.

Bu proje ile Öğrencilerin ülkemizin 81 ilinin isimlerini öğrenmesi. Öğrencilerin 81 ilimizin tarihi, kültürel ve sosyal özelliklerini tanıması ve farkındalık kazanması. Gözlemlerinden yararlanarak yarım bırakılan bir hikayeyi tamamlaması. Öğrenciler arası etkili iletişimin sağlanması. Yazılarını anlatım bütünlüğünü bozmadan, yazım ve noktalama işaretlerine dikkat ederek yazması hedeflenmektedir.

12-02-201812-02-2018

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.