ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Robotik ve Kodlama Eğitimleri Toplantısı Yapıldı

İlce Milli Eğitim Müdürümüz  Erkan BİLEN 06/04/2017 tarihinde Karabiga Ortaokulunda Robotik ve Kodlama Eğitimleri ile ilgili okul müdürleriyle toplantı yaptı.
Robotik ve Kodlama Eğitimleri Toplantısı Yapıldı

İlce Milli Eğitim Müdürümüz  Erkan BİLEN 06/04/2017 tarihinde Karabiga Ortaokulunda Robotik ve Kodlama Eğitimleri ile ilgili okul müdürleriyle toplantı yaptı.

Toplantıya İlce Milli Eğitim Müdürümüz  Erkan BİLEN, Kocagür İlkokulu Müdürü Gökhan GEÇİMLİ, Yeniçiftlik İlkokulu Müdürü Özgür AYGÖR, Yeniçiftlik Ortaokulu Müdürü Yılmaz BEYAZ, Örtülüce İlkokulu Müdürü İbrahim SEZEN, Ağaköy İlkokulu Müdürü Müjdat KOCABIYIK, Karabiga İlkokulu Müdürü Cafer UÇGUN ve Karabiga Ortaokulu Müdürü Mehmet LEK katıldı.

Toplantıda Robotik Kodlama Eğitimlerinin ilçemiz okullarında uygulamaya konulması için okul müdürleriyle görüş alışverişinde bulunuldu. Robotik Kodlama’nın  2017/2018 Eğitim Öğretim yılı için ortak eğitim planının hazırlanıp eğitim verecek öğretmenlerin eğitilmesinden sonra uygulamaya konulması kararlaştırıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN; Kodlama Eğitimleriyle ”Ezber, sorgulamayan, eleştiremeyen nesiller yerine 21.yüzyıl becerileri ile donatılmış yeni bireylerin yetiştirilmesi için erken yaşta kodlama eğitimi ile bu becerileri aşılamayı planladıklarını, çocuklar erken yaşta algoritmik düşünme becerilerini kazanarak, farklı alanlarda da sorunlarla karşılaşma durumunda yaratıcı düşünme, problem çözebilmelerini kolaylaşacağı için önemli olduğu vurguladı.

06-04-201706-04-2017

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.