ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"STEM Eğitici Eğitimi" Projemiz kabul edildi.

"STEM Eğitici Eğitimi" Projemiz kabul edildi.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından GMKA’ya sunulan “STEM Eğitici Eğitimi” Projesi 2017 Yılı Teknik Destek Programı 4. Dönem Sonuçlarına göre kabul edilerek destek almaya hak kazandı.

Proje kapsamında ilçemizde görev yapan 25 öğretmen kursa katılacak olup 5 gün 35 saatlik kurs sonucunda stem eğiticiliği sertifikası alacak olan katılımcı öğretmenlerimiz ilçemiz genelinde formatörlük görevini üstleneceklerdir.

STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Eğitimi; teorik bilginin uygulamaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, öğrencilerin fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan dünyada birçok ülkenin öğretim programlarına dâhil ettiği bir eğitim yaklaşımı olma özelliğini taşıyor. STEM eğitimi ile öğrencilere üretim, buluş yapma bilgi ve becerilerini kazandırma hedeflenmektedir. STEM Eğitimi almış bireylerin, iş dünyasına girdiklerinde de bu becerileri sayesinde iş hayatının istediği niteliklere kolayca uyum sağlayabilmesi ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı vermesi bekleniyor. STEM Eğitimi dünyada okul öncesi eğitimden yükseköğretime kadar tüm eğitim sürecini kapsayan disiplinler arası bir yaklaşım olarak kabul ediliyor.

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.