ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pandemide Öğretmen Olmak" konulu anı yarışması ödül töreni yapıldı

Pandemide Öğretmen Olmak

Hepinizin bildiği gibi Covid-19 virüsünün ortaya çıkmasıyla hayatımıza pek çok değişiklik girdi. Virüsün yayılması ile tüm Dünya'da pandemi ilan edilince birçok sektör gibi eğitim de pandemiden oldukça fazla etkilendi. Eğitim, uzaktan devam edecek şekilde yeniden düzenlendi. Uzaktan eğitim adıyla başlayan süreçte eğitim-öğretim yeni bir boyut kazandı. Öğretmenlerimiz tarafından teknoloji, eğitimde etkin olarak kullanıldı. Uzaktan eğitim sürecine kısa zamanda uyum sağlayan öğretmenlerimiz, bu süreçte büyük bir fedakarlık gösterdi.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de bu sürece kayıtsız kalamazdık. Hem öğretmenlerimize bu süreçte yaşadıklarını anlatma fırsatı vermek hem de Biga'mızın tanınırlığına katkı sağlamak sebebiyle Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 29 Eylül 2021 Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanlığına hazırlamış olduğumuz "Pandemide Öğretmen Olmak" konulu bir anı yarışması şartnamesi ile başvuruda bulunduk. Bakanlığımız projemizi uygun buldu ve hazırladığımız şartname Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm resmi ve özel okul müdürlüklerine ulaştı. "Pandemide Öğretmen Olmak" konulu anı yarışmamıza Türkiye'nin her köşesinden toplamda 133 eser katıldı. Ülke çapında katılım sağlayan tüm öğretmenlerin eserleri ilçemizde oluşturduğumuz komisyon tarafından değerlendirildi.

Bu zorlu değerlendirmede dereceye giren meslektaşlarımızın isimleri ve çalıştıkları kurumlar aşağıda belirtilmiştir.

Dereceye Giren Öğretmenler ve Eserleri :

1. Coşkun EROL - Milat  - Güçlükonak İmam Hatip Ortaokulu (Şırnak/Güçlükonak)

2. Akın ACAR - Duvar - Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi (Antalya /Konyaaltı)

3. Nazlı TURAN - Tandır Ekmeği - Özdil Çok Programlı Anadolu Lisesi (Trabzon/Yomra)

Pandemi şartları sebebi ile ödül töreni 09.04.2022 Çarşamba günü çevirim içi olarak gerçekleştirilmiştir. Çevirim içi olarak gerçekleştirilen ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan BİLEN, Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil ÜNAL, Konyaaltı Şube Müdürü Metin AYHAN, dereceye giren öğretmenler ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro birimi katılmıştır.

Türkiye'nin neredeyse her vilayetinden yarışmamıza iştirak eden kıymetli öğretmenlerimize ve bu projede emeği geçen Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje birimine teşekkür ederiz.

09-03-202209-03-202209-03-2022

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.