ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Önce Sağlık Projesinin imzaları atıldı.

Önce Sağlık Projesinin imzaları atıldı.

‘’Hareketsizlik, Obezite ve Zararlı Alışkanlıklar’’ hakkında öğrencilerde farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan "Önce Sağlık" projesi kapsamında Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Biga Devlet Hastanesi ve Biga Gelişim ve Spor Kulübü Derneği arasında protokol imzalandı. 

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN ve Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Akif ZALOĞLU tarafından imzalanan protokol kapsamında Biga Devlet Hastanesi doktoru Op. Dr. Ahmet ZEREN tarafından okullarda öğrencilere ‘’Hareketsizlik, Obezite ve Zararlı Alışkanlıklar’’ hakkında seminer verilecek.

Biga Gelişim ve Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Profesyonel Bisikletçi olan Op.Dr. Ahmet ZEREN Öğrencilerimize Hareketsizlik, Obezite ve Zararlı Alışkanlıklar hakkında sunum yaparak, yapılabilecek etkinliklerin neler olduğu ve Dernek kapsamında yapılmakta olan sportif faaliyetler hakkında bilgilendirme yapacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen günümüzde çocuklarımızın ve yetişkinlerin büyük bir çoğunluğunun yeteri kadar fiziksel aktivite yapmadıklarını, sağlıklı bir yaşamın düzenli egzersiz yaparak, yeterli ve dengeli beslenerek aynı zamanda zararlı alışkanlıklardan da uzak durarak  olacağını ve yaşam kalitesinin yükseltileceğini söyledi.

Proje ile sporun önemi ve gerekliliği vurgulanarak çağımızın hastalıkları karşısında öğrencilerimizin bilinçlenerek sağlıklı bir neslin yetişmesini hedeflediklerini belirtti.

 

27-02-201727-02-201727-02-2017

 

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.