ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz “Ağaçlar Kağıt Kağıtlar Çöp Olmasın” Sloganıyla Atık Kağıt Toplama Projesi Başlattı

Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerimizde çevre duyarlılığını geliştirmek ve okula katkı sağlamak amacıyla Atık Kâğıt Toplama Projesi hazırlanmıştır. 
Müdürlüğümüz “Ağaçlar Kağıt Kağıtlar Çöp Olmasın” Sloganıyla Atık Kağıt Toplama Projesi Başlattı

“Ağaçlar Kâğıt, Kâğıtlar Çöp Olmasın” isimli projemizin uygulaması şu şekilde olacaktır: Okullarımızdaki tüm öğrencilerimiz, eğitim-öğretim yılına başlarken verilerek kullanılmış olan ders kitap ve defterleri başta olmak üzere evlerinde bulunan atık kâğıtları toplayarak okullarına getireceklerdir. Öğrencilerimizin getirdikleri atık kağıtlar okul idareleri tarafından tartılarak teslim alınacak ve  okul idaresinin daha önceden belirlemiş olduğu okulun uygun bir yerinde depolanacaktır. Depolanan bu atık kâğıtlar toplu olarak geri dönüşüm firmalarına teslim edilecektir. Projeye atık kâğıt getirerek katkı sağlayan öğrencilerimizden en fazla atık kâğıt getirene okul idareleri tarafından ödül verilecektir. Ayrıca projeye katkı sağlayan okullarımıza da müdürlüğümüz tarafından ödül verilecektir.

Projemizin gerçekleşmesi ile; öğrencilerimiz ödüllendirilmiş ve daha da önemlisi öğrencilerimizde çevre bilinci oluşmasına katkı sağlanarak doğadaki en az 160 adet çam ağacının doğada kalması sağlanmış olacaktır.

·         Öğrencilerden gelen atık kağıtlar tartılarak teslim alınacaktır.

·         En fazla atık kağıt getiren öğrenciye ödül verilecektir.

·         Atık kağıtlardan elde edilen gelir Okul Aile Birliği hesabına aktarılacaktır.

Projemiz ile ilgili detaylı bilgiler tüm okul ve kurumlarımızda bulunmaktadır. Projemiz ile ilgili olarak tüm öğrencilerimizden katkı bekliyoruz.

 

 

13-06-201613-06-2016

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.