ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi proje ekibi İtalya Roma'da düzenlenen Mamma Roma Film Festivali'nde "Mustang" adlı profesyonel film ile 1. oldular.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi proje ekibi İtalya Roma'da düzenlenen Mamma Roma Film Festivali'nde

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Özcan ve 2023 İtalya Roma'da düzenlenen Mamma Roma Film Festivali'nde "Mustang" adlı profesyonel film ile 1. olan proje ekibi öğretmen ve öğrencileri 31.10.2023 tarihinde İlçe Milli eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN'i makamında ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdiler. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi proje ekibi öğrencileri ve öğretmenleri ile Okul Müdürü Mustafa ÖZCAN'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ilk defa 2018 yılında İtalya, Roma'da düzenlenen Mamma Roma Film Festivali'nde  "BAL" adlı film ile 1. olmuştu . Bu yıl da İngilizce öğretmeni Ömer Namlıca, Matematik öğretmeni İsmail Mert İlimen ve Berk Erim Günal, Furkan Erdemir ve Eren Yavaşca adlı öğrencilerden oluşan ekip ülkemizi temsilen götürdükleri "Mustang" adlı profesyonel film ile 1. oldular. 2024 yılında öğrenci filmleri savaş karşıtlığı üzerine hazırlanacak ve bu öğrenci filmleri Venedik Film Festivalinde gösterilecektir.

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.