ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB ve TOBB arasında "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı.

MEB ve TOBB arasında "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" düzenlenen törenle imzalandı. Yapılan protokolle 81 ilde bulunan 81 meslek lisesi protokol kapsamına alınarak mesleki eğitim ve reel sektör birbirine entegre edilecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin salonunda yapılan törene Çanakkale´yi temsilen İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve İçdaş Biga MTAL Müdürü Hayri Ulutaş katıldılar.

Çanakkale’den de İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi protokol kapsamına alınan 81 meslek lisesi arasında yer aldı.  Protokol kapsamına alınan bu okullarda atölyeler ve laboratuvarlar kurulacak. Mevcut olanlar da yenilenecek. AR-GE ve tasarım atölyeleri faaliyete geçirilecek. Öğrencilere oda ve borsa üyesi firmalarda staj ve işbaşı eğitim imkânı da sağlanacak. Protokol ile başarılı öğrencilere de burs imkanı sağlanacak. Okul yöneticilerine ve öğretmenlere eğitim verilecek.

27-02-201927-02-201927-02-2019

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.