ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakamımız Sayın Erdinç DOLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN 2021-2022 Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi.

Kaymakamımız Sayın Erdinç DOLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN 2021-2022 Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi.

Biga Kaymakamı Sayın Erdinç DOLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN 06.11.2021 tarihinde Şehit İbrahim Ateş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesindeki Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını (DYK) ziyaret etti.

Kaymakamımız Erdinç DOLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN sınıfları gezerek öğrenciler ile sohbet ettikten sonra Kaymakam Erdinç DOLU Biga Kaymakamlığı tarafından yürütülen BABAP'ı anlattı. Biga Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (BABAP) kapsamında sınava hazırlıkta öğrenci-okul koordinasyonu sağlamak, öğrencinin kişiye özgü farklılıklarını göz önünde bulundurarak çalışma yöntemleri belirlemek, öğrencinin özgüvenini ve motivasyonunu sürekli arttırmak, veli ile öğrenci arasında sınava hazırlıkta köprü oluşturmak, okul derslerini, deneme sınavlarını ve yazılılarını takip etmek, öğrenciye hedef belirlemesinde ve meslek seçiminde yardımcı olmak, test ve çalışma tekniğinin gelişmesi için özel çalışmalar hazırlamak, sınavlara hazırlanırken "Eğitim Koçluğu" uygulanarak idare, aile ve öğretmen işbirliği ile birlikte öğrencileri üst düzeyde başarı elde etmeleri sağlamak olan proje kapsamında ayrıca her okulda gruplar bazında yıl boyunca yapılacak olan deneme sınavlarında öğrenciler arasından başarılı olan ve dereceye giren öğrenciler belirlenecektir.

Proje sürecinde; verimli ders çalışma teknikleri semineri, kişisel gelişim ve semineri, dikkat geliştirme egzersizleri, kariyer günleri, sinema ve tiyatro günleri gibi sosyal etkinlikler yapılacaktır.

08-11-202108-11-202108-11-202108-11-202108-11-2021

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.