ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakam Mustafa CAN Mamma Roma Guidonia Uluslararası Film Festivalinde birinci olan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Ekibini Makamında Kabul ederek ve Ödüllendirdi

Kaymakam Mustafa CAN Mamma Roma Guidonia Uluslararası Film Festivalinde birinci olan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Ekibini Makamında Kabul ederek ve Ödüllendirdi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi İdarecileri ve Mamma Roma Guidonia Uluslararası Film Festivalinde birinci olan Koordinatör Öğretmen Ömer Namlıca, Öğrencilerden Berkay İnce, Selman Çelik, Oğuzhan Sert ve Furkan Küçük’ten oluşan ekip 02/10/2018 tarihinde Kaymakam Mustafa CAN´ı makamında ziyaret etti.

Biga Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ekibi Avrupa´da liselere adanan ilk film festivali olan ve açılışını ünlü sinema ustası Carlo Verdone’nin yaptığı Mamma Roma Guidonia Uluslararası Film Festivali 24-29 Eylül 2018 tarihleri arasında İtalya’nın Roma kentinde yapılan festivalde  “Son 10 Yılın En İyi Avrupalı Filmi” kategorisinde Semih Kaplanoğlu‘nun belgesel türündeki “Bal” filmi ile birinci oldu. “En İyi Kısa Öğrenci Filmi” yarışmasında belgesel türünde ise Biga’da yaşayan göçmenleri konu alan “Biga’da çok kültürlülük ve çeşitlilik” isimli film ile üçüncü oldu.

Biga Kaymakamı Mustafa CAN ve Biga Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden Biga Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ekibini başarılarından dolayı tebrik ederek ödüllendirdi.

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.