ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakam Köprülülü Hamdi Beyi Şehit Edilişinin 100. Yılında Andık

Kaymakam Köprülülü Hamdi Beyi Şehit Edilişinin 100. Yılında Andık

Kurtuluş Savaşı Kahramanı Kaymakam Köprülülü Hamdi Bey, şehit edilişinin 100. yılında İlçemizde gerçekleştirilen törenlerle anıldı.

Biga Şehitliğinde düzenlenen anma programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Ardından Kuranı Kerim okundu, Biga Müftüsü Ramazan ORHANLI'nın duası ve şehitlik defterinin imzalanması ile şehitlik programı son buldu. Biga Şehitliğindeki törenin ardından Hamdibey Mahallesinde Kuvayı Milliye kahramanı Köprülü Hamdi Beyin heykelinin önünde tören düzenlendi.

Törene Kaymakamımız Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN,  Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Amirleri, Okul ve Kurum Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

Anma Töreni Hamdibey Anıtı önüne çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Hamdibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ziya YAVAŞ,  İstiklal mücadelesinde Kaymakam Köprülü Hamdi Beyin yeri ve önemini anlatmasının ardından Biga Belediye Başkanı Bülent ERDOĞAN ve Biga Kaymakamı Mustafa CAN günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı. Hamdibey Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ayberk Gezer Arif Asya'nın Bayrak adlı şiirinin okudu.

Şehit Kaymakam Köprülülü Hamdibey Anma etkinlikleri kapsamında liseler arası düzenlenen Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.

17-02-202017-02-202017-02-202017-02-202017-02-2020

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.