ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan BİLEN’in “10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü” Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan BİLEN’in “10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü” Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. yıl dönümünde, O´nu minnet ve şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk milleti ile birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak bizlere cumhuriyeti armağan etmiş, öngörüleri ve yaptıklarıyla sadece milletinin kaderini değil, dünyadaki dengeleri kökünden değiştirmiş, yaşadığı çağa damgasını vurmuş bir liderdir.

Tam bağımsız ve güçlü Türkiye için bütün gücüyle çalışmış, bu yolda kararlılıkla yürümüş, milli iradeyi her şeyin üstünde tutarak, adaleti temel alan ve muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı ülkemiz için şiar edinmiş; milletimizi de bu düşünce etrafında birleştirmeyi başarmıştır.

10 Kasım bir matem gününden ziyade, Atatürk’ü daha iyi anlama şansıdır. Büyük devlet adamı ve komutanın aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde, kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti´ni, cumhuriyetin değerlerini korumak, kollamak, gözetmek ve yeni nesillere aktararak yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğu olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı meşalenin sönmemesi için sağduyulu bir kararlılıkla çalışmalıyız. Onun attığı muazzam adımı yarınlara taşıyacak, Türkiye’nin yeni nesillerine devredecek olan bizleriz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 79 yıl önce ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi; rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.