ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN´in Başkanlığında Proje Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN´in başkanlığında 09/02/2017 tarihinde müdürlüğümüz toplantı salonunda İlçemizde faaliyet gösteren okullar ve kurumlarımızın projeleri üzerine bir toplantı yapıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN´in Başkanlığında Proje Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN başkanlığında Okullarımızın Proje Ekiplerinde görevli toplantı düzenlendi. Toplantıda Müdürümüz tarafından okullarda yapılan projeler değerlendirilmiştir.

Okullarımız tarafından yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve TÜBİTAK 48.Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması başvuruları değerlendirildi. Müdürümüz tarafından, TÜBİTAK Projelerini çok önemsediğini, proje başvurularının öğrencilerimizin bilimsel çalışmalarına katılmasına destek verilmesi-özendirilmesi anlamında bu projelerin çok önemli olduğu ifade edilmiştir. Toplantıda okullarımızda tarafından yapılan Erasmus+ KA1 proje başvuruları da değerlendirilmiştir. Proje başvurusu yapan okullarımız tarafından hazırlamış oldukları projeler hakkında bilgi verilmiş olup, Müdürümüz tarafından hem TÜBİTAK hem de Erasmus+ KA1 çalışmalarına destek veren okul ve öğretmenlerimize teşekkür edilmiştir. Ayrıca Müdürümüz proje çalışmalarının gönüllülük gerektirdiği, bu çalışmaların zorlamayla yapılamayacağı ifade edilmiştir. Hazırlanacak projelerin farkındalık oluşturan fark yaratan projeler olması gerektiği, proje yapmış olmak için yapılmaması gerektiği ifade edilmiştir. Yine Müdürümüz tarafından, GMKA(Güney Marmara Kalkınma Ajansı) projeleri, Erasmus+ KA2 projelerine başvuru süresi içerisinde başvuru yapılmasının önemi üzerinde durulmuştur.

          Son olarak İlçemizde Kodlama ve STEM konularında proje çalışmaları yapılarak, öğrencilerimizin gelecekteki teknolojik gelişmelerde yerini alabilmeleri için çaba sarf etmemiz gerektiği vurgulanarak katılanlara teşekkür edilerek toplantıya son verilmiştir.

10-02-2017

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.