ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

            Milletçe, bağımsızlık yolunda her türlü zorluk ve imkânsızlığa rağmen göstermiş olduğumuz azmin beraberinde getirdiği büyük zaferimizi dünyaya ilan edişimizin 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

              26 Ağustos'ta Büyük Taarruz ile başlayıp 30 Ağustos 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile dünya tarihine şanla, şerefle ve kararlılıkla kazıdığımız bu şanlı zafer, Türk milletinin özgürlüğe olan bağımsızlığına kastedenlere açıkça göstermiştir.              

             Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki "Başkomutanlık Meydan Muharebesi" ile vatan toprakları tamamen düşmandan arındırılmış ve Türk milleti vatan topraklarında bağımsızlığını ilan etmiştir. Geçmişi zaferlerle dolu olan tarihimizde yerini alan ve milletimizin kaderini özgürlüğe, bağımsızlığa, demokrasiye ve Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlayan 30 Ağustos Zaferi; Türk'ün asla esareti kabullenemeyeceğini ve boyunduruk altında yaşatılamayacağını tüm dünyaya göstermiştir.        

              Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99. yılını kutluyor; Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. 

 

     Erkan BİLEN

  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.