ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin 98. yılını idrak etmenin sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 29 Ekim 1923 tarihinde "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet idaresidir" diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Ulusuna bırakılmış en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir.

Temel hak ve hürriyetlerden mahrum olan toplumların ayakta kalmaları ve yaşamlarını devam ettirebilmeleri mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere ve bizden sonra gelecek olan nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünü savunmak, ülkemizi koruyup, kollamak iç ve dış tehdit unsurlarına karşı çok dikkatli olmaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin Kuruluşunun 98. yıldönümünü en içten dileklerimle kutlar, Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını bu vatan uğrunda feda eden şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnet ve şükranla anarım. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun... 

         Erkan BİLEN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.