ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı milletçe büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Kurtuluş Savaş'ında genci-yaşlısı, kadını-erkeğiyle verdiğimiz haklı mücadelemiz devam ederken Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 23 Nisan 1920'de TBMM'yi açarak Cumhuriyet yolunda ilk adımı atmış ve milletine ne kadar güvendiğini bir kez daha göstermiştir.         

Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak, kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak, ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

Millî birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren bayramlarımızın daha güçlü ve zengin bir Türkiye'ye ulaşmaya vesile olacağı inancıyla Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar vatan yolunda gazi ve şehit olanlara gönülden şükranlarımı sunuyorum. 

Tarihe yön veren Yüce Milletimizin ve Atatürk'ün ifade ettiği gibi geleceğin gülü, yıldızı ve ikbal ışığı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. 

 

      Erkan BİLEN

İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.