ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen´in 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yarıyıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen´in 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yarıyıl Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Anne Babalar, Sevgili Öğrenciler;

2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemini tamamladığımız bugünde özverili bir biçimde çalışmanın ve huzurlu bir biçimde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

İlçemiz genelinde bulunan 59 okulda, toplam 1038 öğretmen ile eğitim gören 1537 okulöncesi, 3989 ilkokul, 4249 ortaokul, 4086 ortaöğretim öğrencisi olmak üzere, toplam 13861 öğrencimiz karne alacaktır. Bizler de öğrencilerimizin bu heyecanını hep birlikte yaşayacağız.

Başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizi, eğitim yöneticilerimizi ve tüm eğitim çalışanlarını göstermiş oldukları üstün gayretten dolayı içtenlikle kutlar, verdikleri destekten dolayı velilerimize teşekkür eder, güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.

Değerli Meslektaşlarım;

Öğretmenlik mesleği çok özel, çok anlamlı ve değerli bir meslektir. Bu kutlu mesleğin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilincinde olarak göstermiş olduğunuz gayret ve özveriyle okulumuzun, ilçemizin ve ülkemizin gelişimine çok önemli katkıda bulunmaktasınız. Yarıyıl tatilinin sizler için bir fırsat olduğunun bilinci ile hem dinleneceğinizi hem de bu dönemde gerek mesleki gerekse kişisel gelişiminize de katkı sağlayacağınıza yürekten inanıyorum.

Kıymetli Anne Babalar;

Öğrencilerimizin karneleri, ebeveynler olarak onlarla ne ölçüde ilgili olduğumuz hakkında ufuk açan birer aynadır. Dolayısıyla çocukların özgüvenini zedeleyecek, onları üzecek davranışlardan itinayla kaçınmanızı, yapıcı ve destekleyici bir yaklaşım benimsemenizi önemli görüyoruz.

Cesareti ve özgüveni örselenmiş bir çocuğun tüm yaşamı boyunca unutamayacağı yıkıcı etkiler, düzeltilmesi mümkün olan karne notlarından daha önemlidir.

Anne babalar olarak sizlerin ve eğitimciler olarak bizlerin ilk hedefi, çocuğumuza vatan, bayrak ve insan sevgisiyle, saygıyı öğretmek olmalıdır.

Velilerimiz çocuklarımızın sesine kulak vermeli, duygularını, eğilimlerini ve isteklerini anlamak için zaman ayırmalıdır. Evlatlarımızın ülkemize ve kendisine faydalı bireyler olarak yetişmesinde velilerimizin desteğine güveniyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

Eğitim hayatınızda sizler ve aileleriniz için çok önemli ve değerli bir yarıyılı daha tamamlayarak karnelerinizi alacaksınız. Karnelerinizdeki sonuçlar ve değerlendirmeler elbette ki tüm eğitim hayatınızı yansıtmak yerine sadece bu dönemin sonuçlarını gösterecektir. Karne notlarınız nasıl olursa olsun; ümidinizi, gayret ettiğiniz takdirde başarılı olacağınıza dair güveninizi, hayallerinize dair inancınızı diri tutun.

Bu tatil döneminde güçlü olmadığınız yönlerinizi geliştirmenizi, kendinizi tanıma imkânı bulabileceğiniz ve akademik zekânızın yanı sıra duygusal zekânızın da gelişmesine katkı sağlayabilecek sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmanızı sizlere tavsiye ediyorum.

Türkiye’nin geleceğe ektiği tohumlar olarak zamanınızı en iyi şekilde geçireceğinize hem kendiniz hem geleceğiniz hem de ülkemizin aydınlık yarınları adına çok doğru işler yapacağınıza dair inancımız tamdır.

 

Bu düşüncelerle sağlıklı, mutlu ve güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.