ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı

Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı ve Milli Mücadelenin başladığı tarihtir. Kurtuluşun başlangıcı olan bu tarih ülkemizde her yıl "19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanmaktadır.

Atatürk, Millî Mücadele sıralarında Türk milletini içinde bulunduğu kötü durumdan kurtaracak ve ileri götürecek olanların  gençler olduğunu görmüştü. "Gençler, cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız." diyen Atatürk, Türk Gençliğine güvenini ve her zaman başarılı olacağına dair inancını dile getirmiştir.

Gençlere değer vererek, onları ahlaklı, çalışkan, vatansever, kişilikli, özverili, iradeli  ve duyarlı bireyler olarak yetiştiren  milletler, geleceğe huzurla ve güvenle bakabilirler. 

Bu inanç ve umut ile geleceğimizin emanetçileri gençlerimizin ve yüce milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´nı en içten duygularımla kutlar, başta Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım.

 

         Erkan BİLEN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.