ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı

Milletimizin makûs talihi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışı ile değişmiş; milletimiz, bayrak ve vatan sevgisini, özgür yaşama kararlılığını bütün âleme başı dik bir şekilde duyurmuştur.

19 Mayıs 1919´da Anadolu'da başlatılan var olma mücadelesinin Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimize duyduğumuz güvenin bir göstergesidir.

Gençlerimizi bugünün ve yarının güvencesi olarak gören Biga İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de gençlerimizle el ele, gönül gönüle daha güçlü bir Türkiye olmanın isteği ve coşkusuyla fedakârca çalışmaktayız. "Bütün ümidim gençliktedir." şuuruyla birliğimizin ve var olmamızın teminatı olan gençlerimizi yetiştirmenin ve onlara güzel bir gelecek hazırlamanın mücadelesini vermekteyiz.

             Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

  

                                                                                                                                                                                                Erkan BİLEN

                                                                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.