ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erdal ASLAN´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erdal ASLAN´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı: Hür ve bağımsız yaşama hakkımızı kazandığımız, vatan topraklarımızın bölünüp parçalanmadan kurtulduğu, Milletimizin hür iradesi ile kendini idare etme kararlılığını ortaya koyduğu, Milletimizin ve kahraman ordumuzun kanları ile suladığı kutsal vatan topraklarını sonsuza kadar koruma azim ve kararlığını dünyaya anlattığı, asırlardır hür yaşamış bir milletin canları pahasına, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde geleceklerini değiştirdikleri bir destanın adıdır.

          Millet olarak, 30 Ağustos gibi şanlı tarihimizin dönüm noktalarından olan bu milli ve manevi değere sahip günleri unutmadan ve nesillerimize unutturmadan ilelebet yad etmeliyiz. Millet olarak şunu unutmamalıyız ki, birlik ve beraberlik içinde kurtarılmış bu vatan ve kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti yine birlik ve beraberlik içinde yaşatılacaktır.

           Bu duygu ve düşüncelerle mukaddes vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor. Bu büyük zaferin 94. yılında aziz milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.

 

                                                                                                                 Erdal ASLAN  

                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.