ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN´in "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN´in "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

               Binlerce yıldır yaşadığımız bu coğrafyada nice savaşlar, nice afetler, nice yıkımlar yaşadık. Ve her defasında vatanımıza sahip çıktık.

             15 Temmuz gecesi umutlarımız, hayallerimiz, özgürlüğümüz elimizden alınmak  istendi.  Vatan söz konusu olduğunda genlerinde kodlanmış olan o yüce manevi ruha sahip  bu toprağın evlatları,  hainlere karşı istiklali ve istikbali için direndi. Bütün dünya, bir milletin vatanına nasıl sahip çıktığına o gece bir kere daha şahit oldu.

15 Temmuz gecesinde milletimiz tüm renklerini, tüm farklılıklarını geride bırakarak elde bayrak, dilde tekbir, inancını, vatanını, milletini savunmak üzere halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstererek, tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir.

Bu doğrultuda Birliğimizi, Dirliğimizi, Beraberliğimizi Milli Menfaatlerimizi, Milli Onurumuzu Türkiye´nin değerlerini maneviyatımızı asla unutmayacağız. Biz biriz, beraberiz, hep beraber hepimiz Türkiye´yiz.

Hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecek olan kahraman şehitlerimizin, milletimizin kalbinde ve zihninde her daim yaşamaya devam edeceğine olan inançla Allah ülkemize ve milletimize kast eden hainlere bir daha fırsat vermesin.

Bu duygularla 15 Temmuz‘da vatan savunmasında gözünü kırpmadan, geriye dönmeyi düşünmeden seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

                                                                      

                                                                                                      Erkan BİLEN

                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.