ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN´in 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN´in 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

              Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. 

10 Kasım, sadece Atatürk’ü anma değil, aynı zamanda onun gösterdiği hedefleri tekrar hatırlama ve ülkemizi muasır medeniyetleri seviyesinin üzerine çıkarma azmimizin tazelendiği gündür. Türkiye Cumhuriyeti; bu doğrultuda sanayisiyle, ekonomisiyle, eğitimiyle ve yapılan bilimsel çalışmalar ile muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla yürütmektedir. Bizler de millet olarak  “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Gazi Mustafa Kemal’in açtığı yolda, var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edeceğiz. 15 Temmuz’da yaşadığımız hadise karşısında milletimizin tepkisi  de bizim bu yoldaki azim  ve kararlığımızın bir göstergesidir. 

            Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet´imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanın bölünmezliği için bu uğurda canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyoruz.

 

                                                                                                                                                                                                  Erkan BİLEN

                                                                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.