ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Erkan BİLEN’in (LGS) Liselere Geçiş Sınavı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Erkan BİLEN’in (LGS) Liselere Geçiş Sınavı Mesajı

02 Haziran 2018 Cumartesi günü ülke genelinde yapılacak olan (LGS) Liselere Geçiş Sınavında ve 03 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında tüm öğrencilerimize Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarılar diliyor, öğrenci ve velilerimizin sınav heyecanını paylaşıyoruz.

İlçemizde 3 okulumuzda, 45 salonda 823 öğrencimizin gireceği Liselere Geçiş Sınavı sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleştirilecek. Birinci bölüm 09.30’da başlayacak ve 10.45’te sona erecek, ikinci bölüm ise 45 dakikalık aradan sonra 11.30’da başlayıp 12.30’da sonlanacaktır. 621 öğrencimizin katılacağı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavıda ilçemizde 3 okulda, 36 salonda yapılacak.

Sınava büyük bir azim ve gayretle hazırlanan Sevgili Öğrencilerimiz elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenmek ve emeklerinizin karşılığını alma zamanıdır.

Çocuklarımızın başarılı olmasında en büyük görev anne ve babalara düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için sınavlarda başarılı olmaları en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren çok değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, LGS’ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere kolaylıklar diliyorum.

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.