ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İçişleri Bakanlığı “UYUMA” Uyuşturucu ile Mücadele Mobil Uygulaması

İçişleri Bakanlığı “UYUMA” Uyuşturucu ile Mücadele Mobil Uygulaması

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün kullandığı dijital alt yapılarla entegre edilmiş olan Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu (UYUMA), Android ve İOS marketlerden telefonlara ücretsiz indirilebilecektir.

UYUMA mobil uygulamasının amacı, uyuşturucuyla mücadelede ihbar ayağını kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmaktır. Uygulamayı telefonlarına indiren vatandaşlarımız, uygulama tanıtımının yapıldığı videoda da görüldüğü gibi gerekli bilgileri girerek önce sisteme kaydolacaktır. Uyuşturucu satışı ve kullanımıyla ilgili herhangi bir olay gözlendiğinde ise vatandaşlarımız bu uygulamayla bildirimlerini kısa sürede yetkili mercilere iletebileceklerdir.

Çocuklarımız ve geleceğimiz için, uyuşturucu ve bağımlılığa karşı verilen büyük mücadelede tüm vatandaşlarımızın bu projeye destek vermeleri beklenmektedir.

Android Telefonlar için: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.egm.uyuma

 

İOS Telefonlar için: https://itunes.apple.com/tr/app/uyuma/id1434800146

 

İçişleri Bakanlığı “UYUMA” Uyuşturucu ile Mücadele Mobil Uygulaması UYUMA tanıtım videosu için tıklayınız.

 

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.