ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini aldı.

İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini aldı.

İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptığı başarılı çalışmaları ile kurumların hizmet kalitesini, uzmanlığını ve güvenilirliğini tescil eden ISO 9001:2015 Kalite Belgesini aldı.

Kaymakam Mustafa CAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, İÇDAŞ Halkla İlişikler Müdürü Şerif MUTLU ve İÇDAŞ Yardımcı İşletmeler Müdürü Tuncay TAVUZ ISO 9001:2015 Kalite Belgesi ve Beyaz Bayrak almaya hak kazanan İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek tebrik ettiler, hayırlı olmasını dilediler.

ISO 9001:2015 Kalite Belgesi ve Beyaz Bayrak ile ilgili bilgilendirme yapan okul müdürü Hayri ULUTAŞ, Kalite Yönetim Sisteminin uygulanması ile birlikte; eğitimin her alanında amaclarının veli, öğrenci ve diğer paydaşların memnuniyetlerini artırmak, kurum çalışanlarına moral, motivasyon sağlamak ve kurumun vizyon ve misyonu ile ortak hedefleri doğrultusunda çalışılarak tüm paydaşların memnuniyetini arttırmak olduğunu belirtti.

TS EN ISO 9001:2015 VERSİYONUNDA Kİ BAŞLICA FARKLILIKLAR NELERDİR?

Yeni versiyonda, üst düzey liderlik ,taahhüt, uyum, amaç, karşılaşılan risk ve fırsatlar üzerine özellikle vurgu yapılmakta,yasal şartlar, rekabetçi pazar, teknoloji, sosyal-kültürel-ekonomik çevreler, kuruluşun kültürü, bilgisi, performansı gibi hususlar kuruluşun bağlamının anlaşılmasında rol oynamaktadır.

En fark edilebilir değişiklik standardın yeni yüksek seviyeli(HLS) yapısıdır. Bu yapı, çoklu yönetim sistemi kullanan kuruluşların yönetim sistemlerinin entegrasyonunu kolaylaştırmasını sağlamaktadır.

Diğer bir değişiklik ise standardın risk tabanlı yaklaşım üzerine odaklanmasıdır. Bu yaklaşım her zaman standardın bir parçası olmasına rağmen, yeni versiyonda daha belirgin hale getirilmiştir.

TS EN ISO 9001:2015 versiyonu farklılıkları:

Yüksek seviyeli yapının(HLS) benimsenmesi,

Proses yaklaşımının daha iyi anlaşılması ve uygulanmasını desteklemek amacıyla risk tabanlı yaklaşıma yönelik belirgin bir şart içermesi,

Daha az kuralla belirlenmiş şartların olması, Dokümanlar üzerinde daha az vurgu yapılması,

Hizmetler için arttırılmış uygulanabilirliğin olması,

Kalite yönetim sisteminin sınırlarını tanımlama için bir şart içermesi,

Kurumsal yapıya vurgu yapılması,

Liderlik üzerine arttırılmış vurgu yapılması Müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik istenen çıktılara ulaşma ile ilgili daha fazla vurgu olması,

TS EN ISO 9001:2015 VERSİYONUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Liderlik katılımı,

Yapılandırılmış bir biçimde organizasyonel riskler ve fırsatlara değinme,

Çevre, iş sağlığı ve güvenliği veya iş sürekliliği gibi özellikle çoklu yönetim sistemleri kullanan kuruluşlar için yararlı olacak sadeleştirilmiş bir dil, alışılmış bir yapı ve terimleri kullanması,

Tedarik zincirinin daha etkin kullanımına yönelik uygulamaların olması,

Hizmet ve bilgi tabanlı faaliyet gösteren kuruluşlar için daha kullanıcı dostu olması.

16-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-2018

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.