ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşçay Çocuklar Gülsün Diye Olcay Doğan Anaokuluna Yeşil Bayrak Ödülü

Gümüşçay Çocuklar Gülsün Diye Olcay Doğan Anaokuluna Yeşil Bayrak Ödülü

Gümüşçay Çocuklar Gülsün Diye Olcay Doğan Anaokulu Eko okul bayrağını aldı. Biga’da yeşil bayrak alan ilk okul öncesi kurumu olma özelliğini taşıyor.

Okul Müdürü Esra Gürler Ergen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i ziyaretinde Eko okul Programı okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır, çevre eğitimiyle üstün başarı sağlamış okullara Yeşil Bayrak ödülü vermesi nedeni ile aynı zamanda bir ödül planı olma özelliğini de taşıyor. Okulumuzda iki yıldır Eko okul programını uyguluyoruz, okulda çevre eğitimi konusunda yapılan çalışmalar doğrultusunda bu bayrağı aldık. Eko okul programında iki yıl boyunca geri dönüşüm ve atık konularını işledik, bu yıldan itibaren ise su tasarrufu ve suyun önemi ile ilgili çalışmalarımız olacak dedi.

İlçe Milli Müdürü Erkan Bilen, yeşil bayrak almalarından ve ziyaretlerinden dolayı okul müdürü Esra Gürler Ergen, koordinatör öğretmenler Ebru KAVRAN GÖREN, Nurcan Elmas ve Merve Güreş’i kutlayarak, teşekkür etti.

19-11-201819-11-201819-11-201819-11-2018

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.