ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşçay Atatürk Ortaokulu 3 Proje ile 2204-B Tübitak Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında

Gümüşçay Atatürk Ortaokulu 3 Proje ile 2204-B Tübitak Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında

Gümüşçay Atatürk Ortaokulu; Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova illerinden 80 projenin kabul edildiği 2204-B tübitak Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na 3 proje ile Bursa’da düzenlenecek bölge sergisine seçildi.

                Fizik alanında “Prinç ve Mısır Saplarından Sunta Elde Edilmesi” başlıklı projeyle 8.sınıf öğrencilerinden Fatmanur CESUR ve Selda ELGİN, Danışman Öğretmenleri Mehmet KILINÇ ile Türkçe alanında “Atasözü ve Deyimleri Temsil Eden Emojili Klavye” başlıklı projeyle 6.sınıf öğrencileri Sercan YAZAR ve Şule KORKUT; “Sosyal Medya Dili ve Yorumlama Gücümüz” başlıklı projeyle 6.sınıf öğrencilerinden Sümeyye KORKUT ve Arda AKBAŞ, Danışman Öğretmenleri Yasin SEZGİN ile Gümüşçay Atatürk Ortaokulu’nu ve Biga İlçesini temsil edecek.

                Gümüşçay Atatürk Ortaokulu’nu ve Biga İlçesini temsil edecek öğretmen ve öğrenciler okul müdürü Gökhan GÜNAY ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN’i makamında ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdi.  Erkan BİLEN proje konularının oldukça faydalı olduğunu söyleyerek öğretmen ve öğrencileri tebrik etti, Bursa’daki bölge sergisinde başarılar diledi.

15-03-2018

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.