"Genç Ses Biga" Ses Yarışması Finali yapıldı
![](/meb_iys_dosyalar/2024_06/13114156_whatsappimage20240613at10.29.42.jpg)
Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ikincisi düzenlenen "Genç Ses Biga" ses yarışmasının finali yapıldı.
Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen "Genç Ses Biga" ses yarışmasını Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Tevfik Yıldırım, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, okul/kurum müdürleri, öğretmenler öğrenciler ve çok sayıda davetli izledi. Birbirinden güzel şarkılar seslendirilirken, salonu dolduran misafirlerde keyifli anlar yaşadı.
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü Ses Ana Sanat Dalı Profesör Doktor Oğuz Karakaya, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Ana Sanat Dalı Dr. Öğretim Üyesi Ezgi Ertek Babaç ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Sanat Dalı Öğretim Görevlisi Sedat Çılgın'ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmada;
Lise Kategorisinde
- Ayşegül Bozkurt (Biga Atatürk Anadolu Lisesi)
- Beren Burucu (Biga İçdaş Fen Lisesi)
- Öykü Özel (Biga Açı Koleji)
Ortaokul Kategorisinde
- Zeynep Gülaçtı (Hamdibey Ortaokulu)
- Süleyman Harun Kaplan (Hamdibey Ortaokulu)
- Feyza Aygün (Yeniceköy Ortaokulu)
Dereceye giren öğrencilere ödülleri Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Tevfik Yıldırım tarafından verildi.