ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç İstihdam İçin Kariyer Danışmanlığı projesi GMKA tarafından kabul edilerek destek almaya hak kazandı.

Genç İstihdam İçin Kariyer Danışmanlığı projesi GMKA tarafından kabul edilerek destek almaya hak kazandı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2022 Yılı Teknik Destek Programı Mayıs-Haziran Dönemi Sonuçları açıklandı.

Kalkınma Ajansının bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama gibi konularda destek sağlamak amacıyla açıklanan programın değerlendirme sonuçlarına göre Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün "Genç İstihdam İçin Kariyer Danışmanlığı" projesi GMKA tarafından kabul edilerek destek almaya hak kazandı.

Genç İstihdam İçin Kariyer Danışmanlığı Projesi ile mesleki eğitme yönlendirmede niteliğin artması, bilimsel süreçlerin eklenmesi, öğrencilerin meslek seçimlerinde (ortaokul öğrencilerinin mesleki ve teknik liselerine geçiş süreçlerinde ve üniversite geçiş süreçlerinde) rehberlik edecek öğretmenlerin mevcut kazanımlarını güncellemesi/yeni kazanımlar edinmesi planlanmıştır.

Katılımcı öğretmenlerimizi mesleki ve teknik liseye yönlendirmede öğrenciye özel hangi meslek lisesinin daha uygun olduğunu konusunda bilimsel sürçleri (mesleki envanterler) kullanmaları hedeflenmektedir. İlçemizde ki 100 öğretmenimiz alacakları 30 saatlik eğitim ile öğrencinin yeteneklerinin, ilgi alanlarının, yetkinliklerinin belirlenmesinde bilimsel süreçleri kullanacaklar, elde edilen verilerle 5 farklı mesleki eğitim kurumunun hangi öğrenci için daha verimli olacağı konusunda bilgi sahibi olacaklardır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen projede emeği geçen özel büro öğretmenlerine teşekkür etti.

https://www.gmka.gov.tr/duyuru/2022-yili-teknik-destek-programi-mayis-haziran-donemi-sonuclari

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.