ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evim Okulum, Okulum Evim Projesi kapsamında Altındiş Ailesinin misafiri olduk.

Evim Okulum, Okulum Evim Projesi kapsamında Altındiş Ailesinin misafiri olduk.

Evim Okulum, Okulum Evim Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve Fatih İlkokulu Müdürü Ahmet Ulus ile birlikte Fatih İlkokulu öğrencisi Seher Altındiş ve ailesinin misafiri oldu. 

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan yaptığı açıklamada “Projenin amacı; okul ve aile arasında olumlu iletişim kurarak okul ile aile arasındaki bağı güçlendirmek, öğrencilerin eğitimleri ile ilgili ailelerde farkındalık yaratmaktır. Buradan yola çıkarak okul aile işbirliğinin önemini vurgulamaktır. Sağlanacak okul aidiyeti ile kişisel öğrenci başarısı ve okul akademik başarısını olumsuz etkileyecek ortamları bertaraf etmektir. Bunlara ek olarak okulu ailenin de eğitildiği bir yer haline getirmek, okullarda belirli bir kurum kültürü yaratarak aileleri de bu kültürün içerisine dâhil etmek, veli ve diğer paydaşların kurumlara olan desteklerini artırmaktır. Ayrıca öğrencilerin kendilerinde olumlu kişilik algısı geliştirmelerine olanak sağlayarak doğacak olumsuzluklara karşı çözüm yolları üretmektir.” dedi.

22-12-201722-12-201722-12-2017

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.