ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ proje ortakları İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i ziyaret etti.

Erasmus+ proje ortakları İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i ziyaret etti.

Avrupa Komisyonu tarafından desteklen T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının (Türkiye Ulusal Ajansı) "Erasmus+ Programı (İyi Uygulamaların Değişimine Yönelik Stratejik Ortaklıklar) kapsamında  dört ülkenin öğrenci ve öğretmenleri tarafından yürütülen “The future is at school” isimli Erasmus + projesi çalışmaları için Bulgaristan, İspanya ve İtalya’dan Biga’ya gelen heyetler, proje ortaklarından Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulunun konuğu oldu.

Bu kategorideki projelerin amacı kurumlara işbirliği ağları kurmaları, uluslararası kapasitelerini artırmaları ve fikir, uygulama ve yöntemleri paylaşmaları için fırsat sunmaktır. Proje amacı ve kapsamı ile orantılı olarak bu projelerin de somut çıktılar üretmesi mümkün olup faaliyet sonuçlarını yaygınlaştırmaları beklenir. 

“The future is at School” (Gelecek okulda) isimli Proje kapsamında Biga’ya gelen ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i ziyaret eden yabancı eğitimcilerle proje süreci ve bu proje ortaklığının ayrıntıları konuşuldu.

Bulgaristan, İspanya ve İtalya’dan gelen heyetlerin proje çalışmaları 4 gün süreyle devam edecek.

22-06-2018

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.