ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İyi Örnekler

Eğitimde İyi Örnekler

Bakacak Ortaokulu özel eğitim öğrencileri “Farklıyız ama yapabiliyoruz!” dediler ve öğretmenleri Sevcan PEHLİVAN ÖZER’in rehberliğinde yapmış oldukları resimlerden oluşan “İçimden Geldiği Gibi” isimli Resim Sergisi açtılar. Serginden elde edilen gelir ile de okulda çalışabilecekleri atölyelerini kurdular.

20-06-2018


İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “3 Boyutlu Yazıcı ile hayallerinizi somutlaştırın” sloganıyla "Okullarımız 3 Boyutlu Yazıcı ile Buluşuyor" Projesini başlattı. Proje ile Biga genelinde okulları 3D yazıcı teknolojisi ile buluşturmayı ve bu okullardaki öğretmen ve öğrencilere kendi 3 boyutlu tasarımlarının baskılarını alabilme fırsatı sağlamayı hedefliyor.

20-06-2018

 


İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çiftçimizin uzaktan erişim ile yemleme ve su ihtiyaçlarını karşılayarak, işlerini kolaylaştırmak, hayvanlardan elde edilen verimi en üst seviyeye çıkaran yenilikçi çözümler sunmak amaıyla Uzaktan Kontrollü Otomatik Yemleme Otomasyon Sistemini hayata geçirdi.

20-06-2018


İdriskoru İbrahim Aydın Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri "Diriliş" ismini verdikleri Robotu kendileri tasarlayıp ürettiler.

20-06-2018


İdriskoru İbrahim Aydın Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri “Afrin Şehitleri Fidanlarda Yaşasın” sloganıyla Zeytin Dalı Harekatındaki her bir şehidimiz için fidan dikti.

20-06-2018


Safiye Hüseyin Elbi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü envanterinde bulunan hurdaya ayrılmış, atıl durumda olan eski bir ambulansı yenileyerek eğitim amaçlı okullarına kazandırdılar.

20-06-2018


Dumlupınar Ortaokulunun “Sohbetimizin Konusu Kitap” projesi ile farklı okulların öğrencileri aynı kitabı okuyarak, kitap ile ilgili video, şarkı, şiir, skeçler hazırlıyor, kitabın yazarı ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Daha sonra belirlenen tarihte okulların öğrenci ve öğretmenleri bir araya gelerek kitap ile ilgili birbirlerine sorular sorup sohbet ediyor, paylaşımlarda bulunuyorlar.

20-06-2018

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.