ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EDES kapsamında "Engelsiz Eğitim Atölyesi” projemiz uygulamaya konuluyor.

EDES kapsamında "Engelsiz Eğitim Atölyesi” projemiz uygulamaya konuluyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ‘’Engelliler Destek’’ Programı kapsamında Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Engelsiz Eğitim Atölyesi” projesi desteklenmeye hak kazanmıştır. Biga Halk Eğitimi Merkezi ve Biga Engelliler Derneği ortaklığında 10 ay boyunca yürütülecek projede, zorunlu eğitim çağı dışına çıkmış engelli bireyler çeşitli eğitimlerden yararlanabilecekler.

Çanakkale Valiliği koordinasyonunda kurum kuruluşlarca hazırlanan ve onaylanan projelerle ilgili olarak yürütücülerle bilgilendirme toplantıları 5-6 Temmuz 2017 tarihinde Bakanlık Uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Engellilerle ilgili duyarlılık ve farkındalığın geliştirilmesi, engelliliğin önlenmesi, engellilerin psiko-sosyal ve tıbbi rehabilitasyonuna katkıda bulunmayı amaçlayan projelerin yürütümünün izlenme, değerlendirme ve koordinasyonu oluşturulan komisyonla Valilik İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğünce yerine getirilecek.

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.