ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuğuyla birlikte EBA üzerinden okuma yazma öğrendi

Çocuğuyla birlikte EBA üzerinden okuma yazma öğrendi

Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulunda 1. sınıfa giden oğlu ile uzaktan eğitimlere katılan Ceylan Akgün, okuma yazmayı öğrenmenin sevincini yaşıyor.

Millî Eğitim Bakanlığının koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla uzaktan eğitim için hayata geçirdiği Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden oğlu ile beraber canlı derslere katılan Ceylan Akgün okuma ve yazmayı öğrendi.

Uzaktan eğitim alan oğluna yardımcı olmak için vaktini canlı ders başında geçiren Ceylan Akgün, sınıf öğretmeni Gülçin Gardaş'dan izin alıp derslere katılım sağlayarak kısa zamanda okuma ve yazmayı öğrendi.

Okul müdürü Recep Topal beraberinde sınıf öğretmeni Gülçin Gardaş, öğrencisi Süleyman Akgün ve velisi Ceylan Akgün ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen'i ziyaret ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen, "öğrencimizin velisi olan Ceylan Akgün, okuma yazma bilmemesine rağmen çocuğuna yardımcı olmak için sürekli canlı derslere katılarak kısa bir zamanda öğrencimiz ile birlikte okuma ve yazmayı öğrenmiş. Okuma yazmayı öğrendikten sonra öğrencimize daha çok yardımcı olacaktır. Bu da bizleri çok memnun ediyor. Okuma yazma öğrenen öğrencimiz Süleyman Akgün ve velisi Ceylan Akgün'ü tebrik ediyorum. Ayrıca sınıf öğretmenimiz Gülçin Gardaş ve okul müdürümüz Recep Topal'a ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi. Cep telefonundan derslerini takip eden Süleyman Akgün'e tablet hediye etti. 

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.