ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne 3 mobil yangın tespit aracının teslimi yapıldı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne 3 mobil yangın tespit aracının teslimi yapıldı.

İÇDAŞ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin tasarladığı ve geçtiğimiz yıl yangın sezonu öncesi Çanakkale İl Orman Bölge Müdürlüğüne teslim edilen ilk aracın yangın sezonu boyunca 3 önemli yangını erken tespit edip büyümeden müdahale edilmesini sağlamasının ardından 2022 yılı istenilen 3 adet Mobil Yangın Tespit Aracı İÇDAŞ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde İl Orman Bölge Müdürlüğüne teslim edildi.

Mobil Yangın Tespit Aracı istenilen bölgeye konumlandırılıp güneş enerjisi sistemi ile 24 saat 20 km çapındaki alanda orman yangınları ile ilgili tarama yapabiliyor, her türlü iklim koşullarına danayanıklı olan Mobil Yangın Tespit Aracı sezon boyunca görüntüleri kaydedip istenildiği an görüntülere ulaşma imkanı sağlıyor.

Mobil Yangın Tespit Aracı teslim törenine Kaymakam Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen, Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Tuncay Işık, İÇDAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Hüsnü Agah Ayhan, İÇDAŞ Halkla İlişkiler Sorumlusu Şerif Mutlu, İÇDAŞ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hayri Ulutaş, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

14-03-202214-03-202214-03-2022

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.