ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bosna Hersek okulları ile "Kardeş Okul Projesi" hayata geçiriliyor.

Bosna Hersek okulları ile "Kardeş Okul Projesi" hayata geçiriliyor.

Türkiye ile Bosna Hersek arasında 2015 yılında imzalanan eğitim iş birliğine ilişkin protokol kapsamında Bosna’da Türkçenin mümkün olduğu kadar çok okulda ikinci yabancı dil olarak okutulmasını amaçlayan “Kardeş Okullar Projesi” Biga’da hayata geçiriliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’in makamında Cumhuriyet Ortaokulu, Şehit İbrahim Ateş Kız İmam Hatip Lisesi, İdriskoru İbrahim Aydın Ortaokulu, Karabiga Mustafa Kemal Ortaokulu yöneticileri tarafından protokol imzalandı. İmzalanan protokol Bosna Hersek Prva osnovna škola Ilidži, Treća osnovna škola Ilidži, Osnovna škola Vitez, Prva osnovna škola Zavidovici okullarına gönderilecek ve onlar da protokolleri imzalayarak gönderecekler.

5 yıllık süreçte bu okullar, karşılıklı ziyaretler, öğrenci değişimleri, ülkelerin tarihi, kültürel ve eğitim sistemlerini tanımak, imkanlar çerçevesinde karşılıklı araç ve gereç konusunda birbirine destek vermek, kardeş okullar arasında barış, sevgi, kardeşlik, ve dostluk duygularını geliştirmek gibi konularda çalışmalar yapacaklar.

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.