ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Biga´lı öğrenciler TEKNOFEST Roket Yarışmasında finale kaldı.

Biga´lı öğrenciler TEKNOFEST Roket Yarışmasında finale kaldı.

Gençlerin teknolojiye ilgisini artırmak ve Türkiye´nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında ROKETSAN tarafından Aksaray´da düzenlenen Roket yarışmasında Biga Atatürk Fen Lisesi ve Biga Anadolu Lisesi öğrencileri MAVERA ekibi, Emin Berke Tülümen, Yusuf Burak DAĞISTANLI ve Ahmet Dağıstanlı 28 takım arasından finale kaldı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından 20-23 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Roket Yarışması finali öncesinde MAVERA ekibi İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i makamında ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen “Öğrencilerimizin bu başarısı Çanakkale ve Biga’mız için gurur verici bundan dolayı kendilerini kutluyorum. 20-23 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan TEKNOFEST finalinde kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

18-09-2018

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.