ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Biga İmam Hatip Ortaokulu Robotik ve Kodlama Çalışmalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN’e Sundu

Biga İmam Hatip Ortaokulu Robotik Kodlama Atölyesi Öğrencileri 06.10.2017 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN’i makamında ziyaret ederek "Roborik Kodlama Eğitim" çalışmalarını sundu.
Biga İmam Hatip Ortaokulu Robotik ve Kodlama Çalışmalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN’e Sundu

Biga İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Necmettin GÜDER, Bilgisayar Öğretmeni Aylin ÇANLI, Fen ve Teknoloji Öğretmeni Erdem ARSLAN ve Robotik Kodlama Atölyesi Öğrencileri 06.10.2017 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN’i makamında ziyaret ederek "Roborik Kodlama Eğitim" çalışmalarını sundu.

Robotik ve Kodlama Eğitimi’nin  2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başından itibaren uygulamaya konulmasıyla Biga İmam Hatip Ortaokulundan 130 öğrenci eğitim almaya başladı. Bilişim Teknolojileri Öğretmni Aylin ÇANLI ve Fen ve Teknoloji Öğretmeni Erdem ARSLAN rehberliğinde Mbot Robot kiti ile STEM destekli robotik kodlama eğitimi verilmektedir. Küçük yaşta çocukların bu alanlara ilgi duyması ve yaratıcılıklarını ortaya koyması için çalışmalar yapılmaktadır. Bu robot, temel hareket kabiliyetlerine sahip olduğu gibi geliştirmeye de açık bir platform sunmaktadır. mBot, müzik çalabilen, çizgi izleyen, engelden kaçan, hareketli bir cismi takip edebilen ya da kumanda ile yönetilebilen bir araba olduğu gibi aynı zamanda gibi cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden kumanda edilebilme özelliğinin yanı sıra Scratch yazılım platformunu kullanarak da istenildiği gibi programlanabilmektedir. Modüler yapısı sayesinde kolayca sensörler vb. çevre birimleri eklenerek otonom olarak çalışma yeteneği kazandırılabilir. “Her çocuk için bir robot” fikriyle ortaya çıkmış bir üründür. 

06-11-2017

 

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.