ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Biga İçdaş Fen Lisesi öğrencilerinden Hüseyin Güven DERVİŞ ve Hüseyin YILDIRIM TEKNOFEST Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasına katılarak finallere kaldı.

Biga İçdaş Fen Lisesi öğrencilerinden Hüseyin Güven DERVİŞ ve Hüseyin YILDIRIM TEKNOFEST Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasına katılarak finallere kaldı.

 TEKNOFEST 2024 kapsamında düzenlenen 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasına "Çanakkale İlinin Üretim Kaynaklı Sera Gazlarının Karşılaştırılması" isimli projesiyle finallere kalan Biga İÇDAŞ Fen Lisesi öğrencisi Hüseyin Güven DERVİŞ ve Hüseyin YILDIRIM ile Biga İçdaş Fen Lisesi Okul Müdür Vekili Erol BEKÇİ 08/07/2024 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN'i makamında ziyaret ederek projelerini anlattı. 

Hüseyin Güven DERVİŞ ve Hüseyin YILDIRIM projelerinde Teknofest için MERGEN proje ekibi olarak "Çanakkale İlinin Üretim Kaynaklı Sera Gazlarının Karşılaştırılması" isimli projemizde Çanakkale'de hayvancılık, çeltik tarımı ve termik santrallerden kaynaklı sera gazı salınımlarının karşılaştırılmasını hedefledik. Öncellikle çeltik ekim alanları, büyükbaş hayvan sayıları ve termik santrallerin kömür tüketimlerini belirledik. Çeşitli formüller kullanarak sera gazı salınımlarının miktarlarını belirleyip, sektörlere göre karşılaştırılmasını yaptıklarını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Biga İçdaş Fen Lisesi 9.Sınıf öğrencileri Hüseyin Güven DERVİŞ ve Hüseyin YILDIRIM'ı ve  Danışman öğretmenleri Alper ÇEVİK'i tebrik ederek final yarışmasında başarılar diledi.

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.