ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başhekim Dr. Erhan BÜYÜK covid-19 sürecinde desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen'i ziyaret ederek kurum adına plaket verdi.

Başhekim Dr. Erhan BÜYÜK covid-19 sürecinde desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen'i ziyaret ederek kurum adına plaket verdi.

Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erhan BÜYÜK covid-19 sürecinde desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen'i ziyaret ederek kurum adına plaket verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinde Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erhan BÜYÜK ile İdari ve Mali İşler Müdürü Hatice DİZMAN maske üreterek kendilerine büyük destek olan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne ve İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine de kurum adına plaket verdiler.

Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erhan BÜYÜK "Covid-19 sürecinde elini taşın altına koyan milli eğitim müdürümüze ve kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Biz Biga da birçok şeyi ilk olarak başardık. Halk eğitim olarak maskeyi ilk imal edenlerden biriyiz Türkiye'de. Karınca kararınca hatalar yanlışlar yaparak başladık ama yine de ilk defa maskeyi kullananlardan biride bizdik. Türkiye'de ilk olduk. Kılavuzluğu biz yaptık ama bu işte herkesin emeği var. Burada üretilen maskeler sadece Biga'ya değil ilimize faydası oldu. İldeki tüm hastanelere dağıtıldı. Hepinizin emeğine eline sağlık. Bu kadar kurumun bir araya gelip emekleriyle ilçemizde covid-19 sürecinde sayıları düşük tutmayı başardık, çok iyi bir sınav verdik. Tüm ihtiyaçlarımızı ilçe olarak karşılayabilecek durumdaydık, Bakanlığımızda bizi hiç unutmadı her türlü desteği sağladı hiç malzeme eksikliği yaşamadık ama böyle bir şey olsaydı bile biz kendi yağımızla kavrulmaya devam edecek durumdaydık buda onur verici gurur verici bir şeydi. Ben o yüzden emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızı ziyaret edip çalışmalarını da yerinde gördük. Covid nedeniyle insanlar dışarı çıkmaya korkarken büyük bir özveriyle emek verdiler. Hepinizin eline emeğine yüreğine sağlık." dedi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen "Sürecin başında arkadaşlarla hemen bir toplantı yaptık. Neler yapabiliriz nasıl katkıda bulunabiliriz diye. 3 boyutlu yazıcılarla siperlik yapmaya başladık ama üretimi uzun zaman alıyordu. Daha sonra Gestaş vasıtasıyla valiliğimizin İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine aldığı cnc makinasıyla seri üretime başladık. Halk eğitim müdürlüğümüzde hemen ekibini oluşturdu maske üretimine başladı. Bu zor süreçte elini taşın altına koyan İçdaş MTAL müdürlüğüne ve Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum.

Biga Devlet Hastanesinin Covid 19 sürecinde en alt personelden en üst personele kadar ne kadar hazır olduklarını bizzat gördüm. Gelen hastaları en iyi şekilde karşılayıp moral motivasyonu yüksek şekilde rahatlattılar. Bugün eğer vaka sayısı Biga da azsa bu sağlık çalışanlarımızın üstün gayretleriyle sayesinde. Tüm kurumum adına şahsınıza kurumunuza teşekkür ediyorum, dayanışmamız ilelebet devam edecektir. Nihayetinde Biga için varız." dedi

02-07-202002-07-202002-07-202002-07-202002-07-202002-07-202002-07-202002-07-2020

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.