ÇANAKKALE BİGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Çocuk Gelişiminde Sanat ve Resim Çalışmaları projesi kabul edildi.

Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Çocuk Gelişiminde Sanat ve Resim Çalışmaları projesi kabul edildi.

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının (Türkiye Ulusal Ajansı) Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenici Ve Personel Hareketliliği (KA102) Faaliyeti kapsamında Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin “Art and Painting as a Play in Children’s Development (Çocuk Gelişiminde Sanat ve Resim Çalışmaları)” projesi kabul edildi.

Bütçesi 27.182,00 TL olan proje Çocuk Gelişimi Alanında eğitim görmekte olan öğrencileri kapsamaktadır. Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Çocuk Gelişimi Alanında, Erken Çocukluk Dalı ve Özel Eğitim dallarında eğitim gören öğrencilere yönelik olacaktır. İki hareketlilik gerçekleştirilecek. İlk hareketlilik Romanya´ya olacak ve 8 öğrenci katılacaktır. İkinci hareketlilik Çekya´ya gerçekleştirilecek ve 8 öğrenci katılacaktır.

Öğrencilerin iki farklı ülke ve kurum da farklı çalışma metotlarını görmeleri deneyim kazandıracaktır.

Çekya’da alınacak staj programı ile katılımcılar mesleki açıdan; sanatsal, müzikal, oyun ve resim etkinliği hazırlama çalışmalarına katılacak. Erken çocukluk döneminde, çocuğa çevresindeki sesleri araştırması, nesnelere şekil vermesi, üç boyutlu çalışmaları uygulayabilmesi, müzikli hikayeleri oluşturması ve özel eğitim gerektiren çocuklara etkinlik hazırlama alanlarında deneyim kazandırmaları beklenmektedir.

Romanya´da alınacak staj programı ile katılımcılar mesleki açıdan; nesnelere şekil verme, üç boyutlu sanatsal çalışmaları uygulayabilme, çocuğun çevresindeki sesleri araştırması, dans, ses ve nefes çalışmalarında ritim duygusu geliştirme konularında deneyim kazanmaları beklenmektedir.

Hareketlilik sonucunda öğrenciler farklı kültürler de erken çocukluk döneminde oyun, sanat ve resim çalışmalarını deneyim edinecek. Kendi kültürlerindeki uygulamalar ile karşılaştırma fırsatı yaklayacaklardır. Deneyimlerini ülkelerine döndükten sonra geliştirme imkanı doğacak ve bu kazanımlarını geleceğimiz olan çocukların yetişmesine harcayabileceklerdir.

Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1 Biga/Çanakkale - 0(286) 316 1025 0(286) 316 2548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.